Uudised

Kalev Hõlpus Eesti meister 3000 m jooksus

Nädalavahetusel 18.-19.02.2023 toimusid kergejõustiku Eesti talvised meistrivõistlused Lasnamäe kergejõustikuhallis.

Meie valla sportlane Kalev Hõlpus saavutas laupäeval peetud 1500 m. jooksus kolmanda koha. Meeste 1500 m jooksu kiireim oli Deniss Salmijanov (Tartu SS Kalev) ajaga 3:55.67. Teiseks tuli Deniss Šalkauskas (TÜASK) tulemusega 3:56.68 ning kolmas oli Kalev Hõlpus (Rapla JK) tulemusega 3:57.11.

Pühapäeval peetud Meeste 3000 m distantsil võitis meistritiitli Kalev Hõlpus (Rapla JK) tulemusega 8:35.53. Teine oli Deniss Šalkauskas (TÜASK) ajaga 8:36.21 ning kolmas oli Jürgen Joonas (Võru KJK Lõunalõvi) ajaga 8:41.85.See oli Kalevi esimene Eesti meistritiitel täiskasvanute klassis

Kalevi kokkuvõte võistlustest. Läksin jooksma teadmisega, et ainuke tõsine konkurent on Salkauskas. Eeldasin enne jooksu, et tuleb passimisjooks ja lõpp tuleb tugevalt joosta. Jooksu vedas Morten Siht ja mina olin stabiilselt tema taga kuni viimase 600 meetrini. Salkauskas otsustas pika lõpuspurdi teha ja sai korraks minuga vahe sisse. Hoidsin stabiilselt järgi ja viimasel ringil enne kurvi tegin tugeva lõpuspurdi. Ideaalne oleks olnud kaks kulda, aga kuna tegemist esimese täiskasvanute kullaga siis peab rahule jääma.

Lisaks Kalevile osales võistlustel Laura-Liisa Väli naiste 800m jooksus 9.koha 2.24,34 Arto Kivisild meeste 200m jooksus 11.koha 23,56 ja 60m jooksus 23.koha ajaga 7,36 Eesti meistrivõistlustega sai enamusel meie noortest sisehooaeg läbi. Ainult Baltimaade meistrivõistlustele Eesti koondises koha taganutes Kehtna sportlastest jätkub veel sisehooaeg Hugo Särevil U20. Oleme ootusärevad ja jääme ootama edukat suvehooaega.